Przyjazne i ekologiczne płyny wirusbójcze

Wybierając środki dezynfekcyjne, należy zwrócić uwagę nie tylko na ich skuteczność działania, ale również trwałość oraz składniki. Dobrze, aby ochrona mikrobiologiczna nie szkodziła naturze.

Czy jest to w ogóle możliwe? Skoro płyny bakteriobójcze mają zwalczać mikroorganizmy, to czy mogą być bezpieczne i przyjazne dla środowiska? Czy to się wzajemnie nie wyklucza? Dobra wiadomość jest taka że nie. Na rynku istnieją już takie środki, które potrafią zwalczać najgroźniejsze wirusy i grzyby, będąc jednocześnie przyjaznymi dla środowiska. Do takich produktów zaliczyć można preparaty SKMA i Eco Touch. Formuła obu produktów oparta jest na działaniu nano cząstek metali szlachetnych – złota i srebra. Niejonowe nanokoloidalne złoto i srebro ma bardzo dobrą przyczepność do podłoża. Potrafi również wchodzić w szybkie reakcje chemiczne z wieloma różnymi mikroorganizmami. Wliczamy w to wirusy, grzyby i bakterie. Każdy, kto chciałby się przekonać jak w praktyce wygląda taka dezynfekcja i ochrona mikrobiologiczna w jednym, powinien sobie wyobrazić niewidzialny płaszcz. Kiedy nałożymy go na skórę, zabija wszelkie znajdujące się na niej patogeny. Ale nie znika. W dalszym ciągu ten płaszcz tam pozostaje, stanowiąc niewidoczną gołym okiem zbroję. Kiedy nowe patogeny zetkną się z nią, nano komórki złota i srebra atakują i neutralizują zagrożenie. Niewidoczna zbroja będzie działać tak długo, jak długo nie umyjesz dłoni. Nawet do kilku godzin. Później ponownie wystarczy spryskać dłonie preparatem Eco Touch, aby wirusy i bakterie trzymały się od nas z daleka.

Co powinieneś wiedzieć o ochronie mikrobiologicznej?

Niejonowe złoto koloidalne jest lepszą metodą dezynfekcji niż alkohol. Przyjazność dla skóry i środowiska, duża wydajność i ochrona przed wtórnym skażeniem to jego wielkie zalety.Ich istnienia powinien być świadom każdy, komu zależy na tym by dezynfekcja była długotrwała i skuteczna. Można ten efekt uzyskać wyłącznie wtedy, jeśli będziemy potrafili wybrać odpowiedni środek dezynfekcyjny. Jednym z takich jest nanokoloidalne złoto i srebro. Co każdy z nas może powiedzieć na jego temat? Chyba tylko tyle, że jest bardzo częstym składnikiem kosmetyków do pielęgnacji skóry. Jednak nie każdy już wie o tym, że nano złoto i srebro koloidalne posiada właściwości wirusbójcze. Jest to szczególnie cenna informacja, szczególnie w kontekście obecnie występującego ryzyka epidemicznego. Bawełniana maseczka i rękawiczki to jednak za mało. Co możemy zrobić, aby dezynfekcja była pełna i skuteczna? Sięgnąć po dedykowane preparaty. Płyny dezynfekcyjne skutecznie eliminujące groźne wirusy, bakterie oraz grzyby są na wyciągnięcie ręki i kosztują znacznie mniej, niż można się spodziewać. Przykładem są bakteriobójcze płyny SKMA, przeznaczone do dezynfekowania powierzchni. Ten sam produkt występuje również w wersji do użytku osobistego – nosi nazwę Eco Touch i dostarczany jest w mniejszych opakowaniach z atomizerem. Można je mieć zawsze pod ręką, np. w torebce lub szufladzie biurka. Dzięki nim dezynfekcja jest możliwa do wykonania w każdych warunkach.

Badania laboratoryjne

Potwierdzona skuteczność

Badania laboratoryjne potwierdzają skuteczność produktów System EGP.