Dziś już nikogo nie trzeba przekonywać jak ważna jest profesjonalna dezynfekcja.

Dezynfekowania rąk, powierzchni nieożywionych poprzez profesjonalną dezynfekcję czy elementy samochodu – klamki, kierownica, a także sprzętu komputerowych: klawiatury, myszki i inne przedmioty codziennego użytku. To wszystko ma nam zapewnić ochronę przed zakażeniem Covid19.

Czy jednak powszechnie stosowane metody dezynfekcji są skuteczne? Na krótką chwilę tak. Jednak po pewnym czasie dezynfekowana wcześniej powierzchnia ponownie może być skażona i zabieg należy powtórzyć. Aby tego uniknąć i cieszyć się maksymalnie długotrwałą ochroną, warto zastosować zamgławianie na zimno.

System EGP – wykorzystuje specjalne generatory, rozbijające preparat nanotechnologia na mikrocząsteczki średnicy do 20 µm. Docierają one do wszystkich zakamarków, tworząc na nich trwałą warstwę biobójczą. Nie byłoby to możliwe bez zastosowania odpowiednich preparatów. W swoim działaniu wykorzystują one nanotechnologię oraz roztwory płytek metali szlachetnych – złota i srebra. Posiadają one właściwości biobójcze.

Zamgławianie pozwala pokryć preparatem wszystkie powierzchnie elementów wyposażenia, jak również odzieży. Znajdujące się na nich nanocząsteczki złota i srebra, eliminują wszystkie formy białkowe, które mogą wejść z nimi w kontakt. Są to przede wszystkim wirusy, bakterie i grzyby. Zamgławianie ULV, czyli na zimno to najskuteczniejsza ochrona mikrobiologiczna, którą można stosować również do odzieży.