System EGP oferuję płyny do profesjonalnej dezynfekcji wraz profesjonalnymi urządzeniami, zgodnie z wydaną decyzją URPL – Produkty mają działanie wirusobójcze, bakteriobójcze i grzybobójcze:
1) Płyn do dezynfekcji powierzchni mających i niemających kontaktu z żywnością poprzez profesjonalne stosowanie metodą fumigacji, zamgławiania ULV.
2) Płyn, do higienicznej dezynfekcji rąk o działaniu bakteriobójczym, wirusobójczym, grzybobójczym.

Dezynfekcja powierzchni płynami SKMA

Zamgławianie na zimno to nowa metoda dezynfekowania powierzchni. Stosowana już jest w szpitalach, urzędach, szkołach, a także środkach komunikacji publicznej oraz karetkach.

Obawy przed zakażeniem się koronawirusem są dziś naturalne dla każdego z nas. Boimy się zachorować i przy okazji zakazić swoich bliskich. W szczególnie trudnej sytuacji znajdują się pracownicy służby zdrowia. To oni muszą na co dzień zmagać się z realnym zagrożeniem zakażeniem SARS-CoV-2. Aby zapewnić im oczekiwany poziom ochrony, stosowane są przez nich różnego rodzaju środki ochrony osobistej. To między innymi maseczki i rękawice. Potrzebna jest również regularnie przeprowadzana dezynfekcja pomieszczeń i pojazdów. Metoda, która zdobyła duże uznanie to zamgławianie ULV. Zimna mgła z dodatkiem nanokoloidalnego srebra i złota, przynosi znakomite rezultaty jeśli chodzi o dezynfekcję powierzchni. Przewagą produktu SMKA nad klasycznymi środkami wirusbójczymi jest ochrona przed zakażeniem wtórnym. Aby to wyjaśnić, należy w kilku słowach opisać jak działa nanokoloidalne złoto i srebro. Mikro cząsteczki metali szlachetnych pozbawione są jednego elektronu. Pozwala to im uzyskiwać większą przyczepność do podłoża, jak również innych komórek. Łącząc się z mikroorganizmami, wchodzą z nimi w natychmiastową reakcję chemiczną. Bez trudu przenikają przez błony i ścianki, wnikając do samego środka. Tam rozpoczyna się proces naturalizacji patogenu. Niszczony jest kod DNA i RNA, przez co komórka przestaje być aktywna. Dezynfekcja jest wykonana ze 100% skutecznością.

Profesjonalna dezynfekcja